Svet-Stranek.cz
Stáj Droužkovice o.s.

26/218 Báje *5.4.1990 - +6.1. 2012:Jezdec bez koně je jen člověkem, ale kůň bez jezdce je stále koněm.....

26/218 Báje *5.4.1990 - +6.1. 2012

Myslím, že všichni budou souhlasit s tím, že si Bambulka zaslouží svou vlastní položku v menu. dne 6.1. 2012 nás navždy opustila, ale my na ní nikdy nezapomeneme. Byla prvním koněm majitelky stáje, která jí už tehdy umožnila svým dobrým skutkem spoustu krásných dalších let v její společnosti. Dnes už se prohání po nekonečných pastvinách, silná a krásná, tak jak si ji všichni pamatujeme.... Bajulko, všichni moc děkujeme, že jsme měli tu možnost tě poznat a strávit s tebou alespon pár chvil! Byla jsi úžasná!


Bajča se narodila 5.4.1990. Kobylka je plemene Český Teplokrevník.

po otci :33 Blatec Dubský
z matky: ZČ 792 Norika.

Majitelkou kobylky je zárovň majitelka stáje - Eva Nývltová.
Bajča je zapsána v Hlavní plemenné knize ČT, kde dosáhla ohodnocení 7.3b.
Dosáhla sportvní výkonnosti stupně Z, jak v drezuře tak v parkuru.
Kobylka má za sebou velmi pestrou minulost. Jako 3 letou kobylku si jí odkoupila její první majitelka, která se o ní starala už od hříbátka. Kdy si už zažila svou první špatnou zkušenost s lidmi, jelikož se na ní zacházení a několika měsíční izolace jak od koní tak od lidí velmi podepsala, bývalá majitelka se postupně snažila získat si kobylky důvěru a lásku k lidem zpět. Postupem času se jejich vztah znovu zlepšoval a Bájka začala opět důvěřovat nejen jí, ale i ostatním lidem. Bájku však potkalo další neštěstí, kolem 15 tého roku života začala mít problémy s nohama a zády. Tak se majitelka rozhodla dopřát jí důchod na pastvinách. Po dlouhém vybíraní si vybrala místo, které bylo blízko a majitelka stáje vypadala, že koním rozumí a ví jak se o ně správně starat. Po několika týdnech ale zjistila, že majitelka byla velmi dobrá "herečka", nebrala si koně na dožití, ale na to, aby nemocné a staré koně dále prodávala jako zdravé a mladé koně za učelem výdělku. Bývalá majitelka tak ztratila veškeré dostupné informace o Báji. Majitelka se snažila jak mohla nalézt alespoň nějaké informace kde Bájka je, ale bezůspěšně.
Bajka už totiž byla v majetku Evči, které Bájku přivezla majitelka stáje "Herečka a handlířka" stím že jestli si jí nekoupí tak půjde rovnou na jatka. A tak se Bajča dostala k Evče. Teď si užívá poklidného stáří se svými kolegy ve výběhu.
Na první pohled Bajča není moc přítulná, ale po bližším seznámení je to velmi hodná a spolehlivá kobylka. Ve stáji se pyšní jedním potomkem, který je také v majetku majitelky stáje.(viz Bolt)

Další fotky naleznete ZDE

http://stajdrouzkovice.rajce.idnes.cz/Baje/#Bajca_ 1_.JPG

video naleznete ZDE

http://www.youtube.com/watch?v=2hd-0OqE15U&feature =channel_page
návštěvníků stránky
celkem168 459
tento týden107
dnes33